Warning: Use of undefined constant fixed - assumed 'fixed' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/razypl/domains/jejnieruchomosc.pl/public_html/wp-content/themes/moments/header.php on line 64
class="header_container_fixed">

Jej Nieruchomość - Królowa wśród nieruchomości

Jej Nieruchomość wita Cię w swoim świecie

Czy warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego?

To pytanie zadaje sobie wielu z nas chcąc zaciągnąć kredyt w banku, konsumencki czy też hipoteczny. W przypadku pierwszym, kredyty konsumenckie są w wielu bankach podobne i nie potrzeba korzystania z pomocy doradcy. Zazwyczaj i tak najlepszą ofertę dostaniemy w banku w którym posiadamy rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy. Kredyt hipoteczny to już decyzja na kilkadziesiąt lat i tutaj, jeżeli samodzielnie chcemy wybrać ofertę, musimy posiadać orientację w kredytach hipotecznych, jakie oferują banki. Musimy także uzbroić się w cierpliwość i dysponować dużą ilością czasu.

Jednak większość z nas wolałaby uniknąć poświęcania czasu na dzwonienie do wielu banków, umawiania się na spotkania w placówkach bankowych, szczegółowego analizowania i porównywania przedstawianych nam ofert. I tutaj pomocny będzie doradca kredytowy. Przedstawi nam ofertę wielu banków, co zaoszczędzi nam sporo czasu. Pomoc takiego doradcy jest zupełnie darmowa i niezobowiązująca dla klienta. Doradca sprawdzi szczegółowo naszą zdolność kredytową, do której dopasuje jak najlepszą ofertę, szczególnie dla osób z małą zdolnością.

Aby uzyskać kredyt hipoteczny trzeba zebrać wiele dokumentów. Zaświadczenie z pracy o wysokości zarobków, pisma urzędowe na temat nabywanej nieruchomości – na przykład wypis z ksiąg wieczystych. Bardzo często jest to pokaźny plik dokumentów, a poszczególne banki wymagają różnego rodzaju zaświadczeń i nie trudno się pogubić. Tutaj także pomocny może być doradca kredytowy, który pomoże nam w skompletowaniu i uporządkowaniu dokumentów. Na co dzień taki doradca współpracuje z wieloma bankami i instytucjami finansowymi, dlatego też za jego pośrednictwem bank może nam na przykład obniżyć marże kredytu. Doradca kredytowy może też wynegocjować z bankiem rezygnację z pobrania od nas prowizji za udzielenie kredytu.

Niestety trzeba uważać też na nieuczciwych doradców kredytowych. Sygnałem dla nas że trafiliśmy na nierzetelnego doradcę może być na przykład sytuacja, w której doradca usilnie namawia nas na konkretną ofertę jednego banku. Lub też namawia nas na wykup dodatkowych ubezpieczeń w celu zabezpieczenia kredytu. Profesjonalny, niezależny doradca kredytowy doradzi nam ofertę korzystną dla nas, a nie dla niego.

Skomentuj